HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Biżuteria ręcznie robiona
Moda Poradnik

Biżuteria ręcznie robiona dla początkujących

Kto z nas nie lubi oryginalnej i pięknej biżuterii? Na pewno niejedną z nas urzekły wyjątkowe upominki handmade. Biżuteria ręcznie robiona – to temat na jakim chcielibyśmy skupić się w tym artykule. Podpowiemy od czego zacząć i jak stworzyć swoje pierwsze niepowtarzalne dzieło.

Ręcznie robiona biżuteria – od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą jakiej warto poświęcić uwagę jest sam dobór materiałów. Nie da się zrobić dobrej jakości biżuterii posiadając zaledwie kilka rzeczy pod ręką. Elementy takie jak zapięcia, sztyfty, bigle powinny być dopasowane, dobrej jakości, tak aby sprawowały się naprawdę długo. Jeżeli chodzi o kwestię koralików, możemy tutaj użyć tego co mamy pod ręką. Jeżeli tylko będą pasować estetycznie do całości, spróbujmy stworzyć z nich coś wyjątkowego.

Ważny jest również tutaj sam projekt. Twoja biżuteria nie powinna być tworzona spontanicznie, bez żadnego motywu. Możesz oczywiście spróbować iść tą drogą, ale efekt końcowy może nie koniecznie spodobać się każdemu.

Poświęć też odpowiednią ilość czasu na samo wykonanie biżuterii. Nie możesz robić jej byle jak, na szybko. Potrzebna jest tutaj odpowiednia cierpliwość i przygotowanie stanowiska pracy. Przy tak niewielkich elementach, każdy błąd może być łatwo zauważony – do tego przecież nie chcemy dopuścić. Ręcznie robiona biżuteria może być naprawdę piękna i wyjątkowa, jeżeli włożysz w nią odpowiednią ilość pracy.

Półfabrykaty do biżuterii srebro 925

Kolczyki handmade idealne na każdą okazję

W ostatnim czasie coraz to bardziej popularne stają się kolczyki handmade. Nie są one trudne w wykonaniu. Wystarczy zaledwie odpowiedni pomysł i właściwie dobrane materiały. Nie możemy przecież wbijać sztyftów z byle jakiego materiału do naszego ucha. Może w ten sposób dojść do infekcji, której przecież chcielibyśmy ominąć. 

Skup się na tym aby dobrać jak najlepszej jakości sztyfty i bigle. Dobór materiału zależy od ciebie. Jeżeli chcesz, aby starczyły one na długo, postaw na srebrne elementy. Nie podrażniają one ucha i nie rdzewieją.

Co do kwestii samego projektu, zastanów się, kim będzie osoba która je założy. Może nie lubi dużych elementów ani zbyt wyrazistych kolorów? Przeanalizuj te aspekty, stwórz jak najlepszy projekt i przystąp do jego realizacji. Twoje kolczyki handmade mogą być prawdziwym dziełem sztuki! 

Bransoletka ręcznie robiona 

Jednym z najbardziej popularnych upominków handmade jest właśnie bransoletka. Tutaj nie potrzeba wiele. Możesz zrobić ją bez zapięcia –  na rzemyku lub gumce. Elementy te znajdziesz bez problemu w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Możesz stworzyć wyjątkowy wzór, jakiego nikt wcześniej nie nosił! Poszukaj ciekawych koralików, które najbardziej cię urzekną.