HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Jak dbać o włosy zimą? Skuteczne zabiegi pielęgnacyjne

Zima to nie do końca sprzyjający czas włosom. Często jeszcze niezregenerowane po lecie włosy, zaczynają być torturowane suchym powietrzem z kaloryferów oraz gryzącym czapkami. Elektryzujące się włosy odstające na wszystkie strony głowy, to tak częsty widok zimą. Jak zatem dbać o włosy o tej porze roku, aby pięknie się prezentowały i normalnie układały?

Jak dbać o włosy zimą


Zima to trudny czas nie tylko dla skóry, ale również dla włosów. To właśnie o tej porze roku są one często przesuszone, tracą swój blask i smętnie zwisają wokół twarzy. Brak puszystości to natomiast często efekt powiązany z noszeniem czapki. Trudno jednak z niej zrezygnować wtedy, gdy na dworze panuje duży mróz. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne mogą jednak przynieść dobre rezultaty. Odżywione włosy mniej się puszą i elektryzują, nawet jeżeli cały dzień nosiło się czapkę. Jak zatem dbać o włosy zimą? Warto kupić dobry zestaw kosmetyków odżywczych, a następnie regularnie stosować nie tylko odżywki pod prysznic, ale też bogate w składniki odżywcze maski.

Zimowa pielęgnacja włosów


Zimowa pielęgnacja włosów powinna opierać się na kosmetykach dogłębnie odżywiających. Poza tym dobrze jest kupić również szampon oczyszczający, który stosuje się raz na kilka myć. Pomaga on usuwać resztki kosmetyków do stylizacji i sprawia, że włosy są przyjemnie lekkie i sypkie. Zimą należy bacznie przyglądać się temu, czy nie pojawił się łupież. Warto od czasu do czasu wprowadzić na kilka dni kurację z szamponem przeciwłupieżowym. Mycie włosów to tylko jeden z zabiegów pielęgnacyjnych. Równie ważne jest jednak odżywianie. Warto zaopatrzyć się w dobrą maskę, która na włosach powinna być trzymana przez co najmniej 15 minut. Kosmetyki godne uwagi to między innymi te zawierające olej arganowy, bo to jeden ze składników działających wręcz perfekcyjnie na włosy. Bogate odżywcze maski z olejem arganowym, będą doskonale nawilżały i odbudowywały włosy. Dzięki temu nawet suche gorące powietrze z kaloryferów nie będzie dla nich straszne.

Odpowiednia czapka


Warto wiedzieć również o tym, że świadomy wybór czapki zimowej może przynieść ogromną poprawę dla stanu fryzury. To może brzmieć odrobinę śmiesznie, ale każdy, kto skorzysta z tej informacji, zwyczajnie zauważy różnicę. Ogromne elektryzowanie się włosów najczęściej dotyczy bowiem osób noszących czapki wykonane z włókien sztucznych takich jak poliester czy akryl. Zmiana czapki na wykonaną z wełny lub kaszmiru to bardzo często pozbycie się problemu z elektryzowaniem się włosów. W takiej czapce będzie też zwyczajnie dużo ciepłej. Nawet cieniutka czapeczka z kaszmiru czy wełny jest lepsza na duże mrozy, niż gruba czapka z akrylu.