HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Jak trwale pozbyć się łupieżu? Szampony przeciwłupieżowe i inne specyfiki

Piękne i zadbane włosy to również zdrowa skóra głowy. To właśnie te dwa elementy składają się na to, że włosy zachwycają i dodają uroku. Chyba nie ma nic gorszego niż ślady łupieżu na ciemnych puklach lub na ubraniu. To nie tylko nieestetyczny widok, ale też po prostu objaw problemów zdrowotnych skóry głowy.

Dobre szampony przeciwłupieżowe


Dlaczego szampon to trochę większy problem niż tylko ten natury estetycznej? Bo zwyczajnie oznacza, że skóra głowy jest przesuszona lub, że zaatakowała ją infekcja grzybicza. Tak – łupież bardzo często oznacza poważne problemy, z którymi trzeba rozprawić się przy pomocy odpowiednich dermokosmetyki. Dobre szampony przeciwłupieżowe to zatem asortyment nie tylko zwykłych drogerii, ale częściej tak naprawdę apteki. To właśnie tam można kupić środki zawierające specjalne składniki, które łagodzą świąd i przywracają równowagę skórze głowy. Świetne specyfiki sygnowane są między innymi przez ogólnie znaną markę Vichy. Są one dedykowane zarówno dla kobiet, jak też specjalnie dla mężczyzn. To właśnie panowie mi mają szczególnie silne problemy z łupieżem.

Pielęgnacja skóry głowy


Pielęgnacja skóry głowy zagrożonej łupieżem wymaga dużej świadomości oraz sporej delikatności. Naprawdę bardzo ważne jest przywrócenie jej równowagi pH. Warto zatem obserwować jak skóra głowy reaguje na różne kosmetyki do mycia i stylizacji. Łupież może się pojawić na przykład po częstych zmianach szamponów. Jeżeli wciąż myje się włosy zupełnie przypadkowymi kosmetykami, może dojść do takiej niemiłej niespodzianki. Problemy mogą pojawić się również po rozpoczęciu olejowania włosów, co jest teraz szalenie modne mu kosmetycznym zabiegiem do samodzielnego wykonywania w domu. Mocne oleje wcierane we włosy tuż przy skórze głowy, mogą zwyczajnie podrażnić mieszki włosowe oraz doprowadzić do dużego świądu. Reakcją bywa wtedy pojawienie się łupieżu.

Jak długo trwają zmagania z łupieżem?


Drobny łupież można zwalczyć już w dosłownie kilka lub kilkanaście dni. Wystarczy dobrać naprawdę świetnej jakości leczniczy szampon, który przywróci równowagę skórze i sprawi, że przestanie się ona nadmiernie łuszczyć. Problem może okazać się jednak trudniejszy do zniwelowania. W przypadku naprawdę bardzo dużego łupieżu dobrze jest skonsultować się na przykład z lekarzem dermatologiem lub trychologiem. Wskaże on wtedy środki, jakimi są dermokosmetyki, lub przepisze typowe leki do wcierania w skórę głowy. Warto zatem pamiętać o tym, że łupież to nie tylko drobny defekt kosmetyczny. Czasami w radzeniu sobie z nim wystarczą zwykłe dobre szampony przeciwłupieżowe, a innym razem trzeba sięgnąć po coś bardziej profesjonalnego.