HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Gadżety Uroda

Najlepsze akcesoria kosmetyczne – na co warto wydać trochę więcej?

Makijaż to przywilej kobiet. Dla wielu pań to codzienny rytuał upiększających, dzięki któremu mogą ukryć drobne defekty cery oraz podkreślić to, co w twarzy najpiękniejsze. Aby makijaż nakładać szybko i sprawnie oraz by udało się uzyskać naprawdę dobry efekt, ważne są nie tylko kosmetyki kolorowe. Akcesoria kosmetyczne, czyli przybory do nakładania kosmetyków, są równie ważne.

Najlepsze akcesoria kosmetyczne


Trudne jest wyobrazić sobie sprawne nakładanie kosmetyków bez rzeczy takich jak zestaw pędzli i gąbek. W jaki sposób rozprowadzić chociażby puder sypki czy cień do powiek? Czasem można zrobić to za pomocą palca czy gąbeczki dołączonej do kosmetyku, jednak naprawdę trudno w ten sposób osiągnąć precyzyjny efekt stopienia się ze skórą. Najlepsze akcesoria kosmetyczne to zatem ważny zakup dla każdej kobiety, która chce rozwijać się w wykonywaniu makijażu na własne potrzeby. Jeżeli natomiast ktoś pracuje w zawodzie wizażystki czy makijażystki, na pędzle i gąbki musi wydawać jeszcze więcej.

Niezawodny zestaw pędzli


W drogeriach i perfumeriach można kupić różne pędzle do nakładania makijażu. Niektóre z nich kupuje się po prostu w zestawach, inne jako pojedyncze oddzielne produkty. Do niektórych kosmetyków lepiej sprawdzają się pędzle z naturalnego włosia, czasem wystarczą jednak tańsze pędzle z włosiem syntetycznym, jednak odpowiednio miękkim. Duży okrągły pędzel z naturalnego włosia sprawdzi się perfekcyjnie między innymi do nakładania pudru sypkiego. Płaski pędzel będzie perfekcyjny do nakładania różu lub konturowania twarzy za pomocą bronzera i rozświetlacz. Małe pędzelki z włosiem syntetycznym można natomiast stosować do nakładania cieni do powiek oraz do blendowania cieni, czyli zacierania granicy pomiędzy poszczególnymi kolorami. Z zestawem dobrych pędzli, wykonywanie makijażu jest po prostu przyjemne i efektowne.

Gąbeczki do nakładania fluidu


Najlepsze akcesoria kosmetyczne do nakładania fluidu to z pewnością okrągła gąbeczka, tak zwane jajo. Wiele kobiet już nie wyobraża sobie innego sposobu na rozprowadzanie fluidu na swojej skórze. Ten sposób aplikacji fluidu sprawia, że kosmetyk wręcz perfekcyjnie stapia się ze skórą. To dużo bardziej precyzyjna aplikację niż przy pomocy dłoni. Trzeba jednak przyznać, że używanie gąbeczki wymaga też odrobiny wprawy. Na początku może to wydawać się trochę trudne, ale przecież trening czyni mistrza. Im lepsze akcesoria do nakładania makijażu, tym finalnie piękniejszy i trwalszy makijaż. Inne godne uwagi akcesoria to między innymi pędzelki do nakładania pomadki, szczoteczki do czesania brwi czy zalotki do podkręcania rzęs.