HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Gadżety Włosy

Jak prawidłowo prostować włosy – czyli dobra prostownica z jonizacją

Polskie uwielbiają mieć wyprostowane włosy. Tego typu uczesanie cieszy się popularnością od bardzo wielu lat. Dla niektórych pań totalnie prosta tafla włosów to cel do osiągnięcia każdego ranka, zanim wyjdą z domu. Co zrobić, aby prostowanie włosów było przyjemne i dawało naprawdę doskonały efekt? Podstawą jest dobra prostownica z jonizacja oraz zestaw kosmetyków.

Podstawa czyli prostownica z jonizacja.


Prostowanie włosów w domu to szybki i prosty sposób na perfekcyjną fryzurę. Wystarczy kupić po prostu dobry sprzęt fryzjerski i rozpocząć swoją przygodę. W sklepach bez problemu można kupić prostownice różnych marek, tak naprawdę w każdym przedziale cenowym. Trzeba tylko pamiętać o jednym – najtańszy sprzęt jest fatalny i zwyczajnie pali włosy. Nowoczesna prostownica z jonizacja to dużo lepszy wybór. Specjalna technologia sprawia, że jony wnikają w strukturę włosa i odżywiają je. Dzięki temu podczas zabiegów stylizacyjnych włosy są też pielęgnowanie. To zatem prawdziwy przełom we fryzjerstwie. Poza tym tego typu prostownice zwykle mają również szeroki zakres temperatur, dzięki czemu z łatwością można dobrać temperaturę najlepszą do swojej struktury włosów.

Dobre kosmetyki do prostowania włosów


Jeżeli prostowanie włosów to zabieg wykonywany praktycznie każdego dnia, warto wyposażyć się również w podstawowy zestaw kosmetyków. To właśnie dzięki takim specyfikom włosy są zarówno chronione przed zbyt wysoką temperaturą, jak również szybciej i łatwiej można uzyskać efekt idealnie gładkich włosów. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki w postaci w sprayu, bo wystarczy nimi spryskać włosy. To wygodne i skuteczne rozwiązanie zabezpieczające włosy. Poza tym efekt prostowania jest dzięki temu bardziej utrwalone. Nawet w dni z bardzo dużą wilgocią w powietrzu, włosy nie puszą się.

Akcesoria do prostowania włosów


Warto kupić sobie również podstawowe akcesoria do prostowania włosów takie jak na przykład płaska szczotka. Taka płaska szczotka jest perfekcyjna dla osób, które nie chcą używać klasycznej prostownicy. Podczas suszenia włosów przy pomocy suszarki, wystarczy delikatnie wygładzać włosy płaską szczotką. Dzięki temu uzyskuje się pożądany efekt, jednak nie tak spektakularny, jak w przypadku zastosowania prostownicy z jonizacją. Czy jest jeszcze inny sposób na trwale gładkie włosy? To zabieg fryzjerski, jakim jest prostowanie keratynowe. Efekt niezwykle gładkich i jedwabistych włosów utrzymuje się nawet do kilku miesięcy, to jednak dosyć duży wydatek, szczególnie w przypadku osób długowłosy. Jedno jest pewne, jest co najmniej kilka alternatyw, wśród których godna uwagi jest prostownica z jonizacją.