HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Moda Włosy

Okrągła twarz – fryzury najlepsze dla kobiet o takim typie urody

Kobiety mające okrągłą twarz, bez względu na wiek wyglądają młodzieńczo. To właśnie okrągła buzia wzbudza w innych przyjemne skojarzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że panie o takim typie urody muszą znaleźć dla siebie odpowiedni rodzaj fryzury. Nieumiejętne cięcie może tylko podkreślić pucułowatość buzi i sprawić, że kobieta nie będzie się sobie samej podobać.

Okrągła twarz fryzury


Fryzjerzy znają mnóstwo trików, dzięki którym można optycznie wyszczuplić nawet najbardziej okrągłą twarz. Warto wcześniej przejrzeć katalogi z fryzurami i zwrócić uwagę na te strzyżenia, które są dedykowane między innymi dla twarzy okrągłej. Łatwiej wtedy wyjaśnić fryzjerowi swoją wizję, szczególnie jeżeli będzie miała miejsce drastyczna zmiana długości. To, co pasuje kobietom o okrągłych twarzach to między innymi włosy półdługie lub do linii ramion, długie grzywki zaczesywane na blok, pazurki wokół twarzy. Taki sposób strzyżenia sprawia, że twarz wydaje się bardziej smukła. A w końcu przecież o to chodzi. Pazurki podkreślające między innymi delikatnie zarysowane kości policzków, to sprytny trik pozwalający na wyszczuplenie okrągłej buzi.

Najlepsze fryzury dla kobiet o okrągłych twarzach


Nie wszystkie kobiety preferują noszenie włosów półdługich lub długich. Czy zatem wyjątkowo krótkie fryzury będą odpowiednie dla pań o okrągłej twarzy? W przypadku krótkich włosów warto zdecydować się na strzyżenie z raczej dłuższą i asymetryczną grzywką. To właśnie dzięki temu twarz będzie wydawała się bardziej pociągła. Przylizane i mało puszyste włosy to nie jest dobry wybór dla pań o okrągłych twarzach, chyba że są to włosy dłuższe. Krótkie fryzury muszą mieć odrobinę objętości na górze. To właśnie w ten sposób można uzyskać odpowiednie proporcje twarzy i optycznie wyszczuplić buzię.

Uczesania dla kobiet o okrągłej twarzy


Jakie uczesania pasują kobietom mającym okrągłą twarz? Świetnie Sprawdzają się wszelkie fryzury z włosów półdługich, które ładnie okalają buzię. Można zdecydować się na delikatne podpięcie włosów z jednej strony. W przypadku upinania lub związywania włosów dobrze jest po prostu wypuścić kilka pasemek okalających twarz. Buzia wygląda wtedy łagodniej, a dłuższe kosmetyki optycznie ją wyszczuplają. W połączeniu z odpowiednim makijażem uzyskuje się naprawdę doskonały efekt. Warto wiedzieć też o tym, że niektóre kobiety starają się swoją fryzurą jeszcze bardziej podkreślić okrągłą twarz. Można to osiągnąć na przykład decydując się na bardzo krótką grzywkę, która eksponuje buzię. Znalezienie perfekcyjnej fryzury dla siebie może trochę potrwać, jednak te poszukiwania mogą być naprawdę bardzo owocne.