HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

problemy ze skórą
Uroda

Problemy z odwodnioną skórą: co robić?

Odwodniona skóra to poważny problemem, który może negatywnie wpływać i na ogólny stan naszego zdrowia, i na nasz wygląd. Skąd biorą się takie problemy? Co możemy zrobić, by poprawić stan swej skóry i odzyskać dobrą formę?

Problemy z odwodnioną skórą

Zbyt sucha skóra to częsty problem dermatologiczny, którego nie można ignorować. Brak odpowiedniej ilości wody sprawia, iż skóra traci swą elastyczność, swędzi, a że staje się bardziej podatna na urazy, ryzyko pojawienia się różnego rodzaju infekcji znacznie się zwiększa. Dodatkowo zbyt sucha skóra sprawia, iż odczuwamy dyskomfort, a szorstki dotyk oraz łuszczący się naskórek sprawiają nam coraz więcej problemów. Odwodniona skóra dłoni to najczęstsza przypadłość, często zdarza się też, że dodatkowego wsparcia wymaga skóra ramion oraz nóg.

Co można zrobić?

Odwodniona skóra wymaga odpowiedniego wsparcia, a przede wszystkim najlepszej w danym przypadku pielęgnacji. Warto unikać zbyt długich kąpieli w gorącej wodzie, a postawić na letnie prysznice. Po takim zabiegu warto skorzystać z kremu nawilżającego, który uchroni skórę przed utratą wody. Taka pielęgnacja skóry, w połączeniu z wypijaniem sporych ilości wody, może przynieść dobre efekty, warto zatem przestrzegać jej podstawowych zasad i w porę wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki nawilżające.

www.aquabath.pl