HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Skuteczne maski do włosów z drogerii oraz domowe

Włosy potrafią stanowić jedną z najpiękniejszych naturalnych ozdób. Z pewnością dodają uroku każdej kobiecie i każdemu mężczyźnie. Żeby tak jednak było, trzeba o nie regularnie dbać i odżywiać je. Zestaw dobrych kosmetyków do mycia oraz pielęgnacji to podstawa.

Skuteczne maski do włosów


Coraz częściej w drogeriach oraz profesjonalny w sklepach z kosmetykami do włosów można spotkać kosmetyki, które na włosy należy nakładać na dłużej. Niestety zwykłe maseczki do włosów stosowane tuż po myciu, które zmywa się dosłownie po chwili, zwykle w ogóle nie działają dogłębnie. Zawierają po prostu składniki, takie jak na przykład silikony, które tylko zewnętrznie oblepiają włosy i sprawiają, że lepiej prezentują się one po wysuszeniu. Z odżywianiem nie ma to jednak naprawdę nic wspólnego. Maska powinna być nałożona na włosy na co najmniej 15 minut, aby drogocenne składniki mogły wniknąć w głąb włosów i uzupełnić różne składniki budujące strukturę włosa. Wtedy rzeczywiście można mówić o odżywianiu.

Jak skutecznie stosować maski do włosów?


Po umyciu włosów najlepiej nałożyć na nie jakąś maskę, a następnie włosy zawinąć w ręcznik i w ten sposób spędzić co najmniej 15 minut. Po upływie tego czasu maskę trzeba po prostu zmyć. Ciepło sprawia, że wszystkie drogocenne składniki kosmetyków wnikają dogłębnie w strukturę włosów. Po zaginięciu włosów podręcznik można zatem dodatkowo zastosować jeszcze suszarkę z ciepłym nawiewem. W ten sposób należy postępować co najmniej 3 razy w tygodniu. Oczywiście w inne dni dobrze jest stosować jakiekolwiek odżywki. Maski należy używać regularnie, jednak niezbyt często, aby nie obciążały włosów.

Najlepsza domowa maseczka do włosów


Współczesne profesjonalne kosmetyki do włosów potrafią zdziałać naprawdę cuda, ale czasem warto również sięgnąć po sprawdzone domowe metody. Niektóre z nich gwarantują odżywianie, którego nie powstydziłby się nawet najdroższa maska z salonu kosmetycznego. Mowa tutaj o mieszance z żółtka jaja kurzego, oliwy oraz soku z cytryny. Wszystkie składniki należy bardzo dobrze ze sobą połączyć, a następnie pokryć nimi całe włosy, unikając jednak stosowania maski w okolicach skalpu. Maskę trzeba trzymać na włosach przynajmniej przez pół godziny, najlepiej pod czepkiem, oraz pod ciepłym ręcznikiem. To naprawdę doskonała maska odżywiająca, która bardzo dobrze działa między innymi na włosy suche i zniszczone. Stosowana regularnie, bardzo poprawia kondycję włosów i wydobywa ich blask. To sprawdzona receptura, którą kobiety stosowały od dawien dawna. Warto sięgać również po takie domowe metody i uzupełniać nimi profesjonalną pielęgnację.