HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Kosmetyki a wiek – dlaczego obecnie ma tak duże znaczenie?

Warto wiedzieć, że minęły już czasy, gdy kobiety używały jednego kremu przez całe życie. Obecnie w drogeriach można bowiem znaleźć produkty, który będą dopasowane nie tylko i wyłącznie do typu skóry, ale również wieku. Produkty adresowane są bowiem zarówno do nastolatek, jak i dziewczynek w wieku 12-13 lat. Kosmetyki a wiek, dlaczego warto zwrócić na tą kwestię szczególną uwagę?

Kosmetyki dla nastolatek

Nastolatki muszą koniecznie pamiętać, aby przesadnie nie obciążać swojej cery nadmiarem kosmetyków, dlatego najbardziej praktyczne będą dla nich różnego rodzaju wielofunkcyjne kremy, które łączą w sobie właściwości korektora, podkładu i bazy. Całość można bez problemu obsypać specjalnym pudrem, który będzie w stanie zapobiec błyszczeniu się cery. Nastolatki mogą także liczyć na różnego rodzaju specjalne produkty, które będą pomagały w walce ze zmianami trądzikowymi. Ponadto w drogeriach dostępne są korektory, plasterki czy sztyfty na wypryski, które wystarczy nakleić na noc. Jak wiadomo dla młodych dziewczyn szczególnie istotne jest bardzo szybkie pozbycie się krostek.

Kosmetyki dla studentek

Studentki w zdecydowanej większości przypadków mają już za sobą pierwszy trądzik, ich cera ponadto wygląda bardo świeżo. Panie muszą jednak pamiętać, że dla utrzymania tego efektu konieczne będzie używanie kosmetyków, które są adresowane do kobiet, które ukończyły 20 lat. Produkty te bowiem doskonale będą wpisywały się w wymagania młodej cery, nie tylko są lekkie, ale również świetnie nawilżają. Obecnie w drogeriach dostępne są całe linie produktowe dla pań w tym wieku, które obejmują różnego rodzaju kremy, pianki, podkłady czy balsamy.

Kosmetyki dla trzydziestolatek

Do kolejnej grupy klientek należy zaliczyć pani, które przekroczyły 30 lat. Kosmetyki dla takich przedstawicielek płci pięknej mają zadanie przede wszystkim zachować młody wygląd, a także zapobiec powstawaniu pierwszych zmarszczek. Panie chwalą bowiem działanie tego rodzaju kosmetyków, które doskonale pielęgnują ich skórę, a także pomagają w przywróceniu właściwego poziomu nawilżenia.

Kosmetyki dla kobiety 40+

Kobiety powinny mieć świadomość, że po przekroczeniu 40 lat wygląd ich skóry się zmieni. Nie tylko straci na sprężystości, ale również jędrności. Mogą również pojawić się różnego rodzaju przebarwienia czy zmarszczki. Kosmetyki dla pań, które przekroczyły 40 lat to w zdecydowanej większości przypadków produkty bazujące na kolagenie. Ich zadaniem jest bowiem przywrócenie skórze odpowiedniej elastyczności i jędrności. Ponadto firmy kosmetyczne zaczynają dostrzegać potrzeby jeszcze bardziej dojrzałych pań.