HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Farbowanie włosów w zgodzie z naturą

Zdrowe i błyszczące włosy to wizytówka każdego człowieka. Zatem nikogo nie zdziwi fakt, że większość z nas dąży do posiadania pięknych włosów i idealnej fryzury. Niestety matka natura nie każdego wyposaża w bujną czuprynę i niejednokrotnie trzeba przyjść naturze z pomocą. Jakkolwiek z ilością włosów i ich strukturą zbyt wiele zdziałać nie sposób, tak ze zmianą koloru jest już o wiele łatwiej. Naturalne farbowanie włosów to najzdrowszy sposób na piękny kolor.

Powrót do natury

Kobiety poprawiały swój naturalny kolor włosów właściwie od zawsze. Wykorzystując to, co w naturze dostępne, skutecznie podkreślały odcień włosów jednocześnie poprawiając ich kondycję. Z czasem koncerny kosmetyczne, ze swoimi kipiącymi od chemii składnikami, wyparły naturę z obszaru farb do włosów. Farbowanie drogeryjnymi farbami zabiera znacznie mniej czasu, a i efekt jest zwykle mocniejszy. Jednak od jakiegoś czasu na powrót stają się modne naturalne sposoby koloryzacji. Choć komercyjne farby wprost z półki sklepowej kuszą tysiącami możliwych do uzyskania odcieni, farbowanie miksturami pochodzącymi wprost z natury cieszy się nową popularnością.

Henna rządzi

W świecie naturalnego farbowania włosów niepodzielnie króluje henna stosowana od wieków także do farbowania skóry. Ten naturalny barwnik przynosi włosom wiele korzyści. Włosy po farbowaniu henną nie tylko uzyskują piękny, głęboki kolor pełen naturalnie wyglądających refleksów, ale także zachwycają puszystością, są dobrze odżywione i lśniące. W zależności od wyjściowego koloru włosów, przy pomocy henny i różnych ziołowych dodatków, można uzyskać różne odcienie, począwszy od jasnych brązów, po niezliczone warianty rudości, aż po mahoń, kasztan i ciemny brąz. Minusem koloryzacji za pomocą henny będzie na pewno brak odcieni blondu, a także czas, którego należy poświęcić znacznie więcej, by uzyskać satysfakcjonujący efekt. Jednak rezultat końcowy jest z pewnością warty tych niedogodności.

A może delikatny efekt?

Ziołowe płukanki to idealny sposób na subtelne rozjaśnienie lub przyciemnienie włosów. Właścicielki jasnych włosów, dzięki regularnemu płukaniu włosów wodą z rumiankiem i cytryną, uzyskają po pewnym czasie efekt naturalnego rozjaśnienia. Z kolei posiadaczki ciemnej czupryny, za pomocą oleju rycynowego lub płukanki z orzecha włoskiego, kory dębu albo cebuli, będą w stanie nadać swoim włosom szlachetnego odcienia głębokiego brązu. Największą zaletą takich sposobów koloryzacji jest fakt, że uzyskany odcień nigdy nie będzie sprawiał wrażenia płaskiego, jednolitego koloru. Poza tym uboczny efekt zdrowych, błyszczących i puszystych włosów docenią nie tylko fanki naturalnej pielęgnacji.