HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Częste farbowanie włosów pod kontrolą – co warto wiedzieć?

Niejednej kobiecie poprawia się humor, gdy może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Swego rodzaju odskocznią od codzienności jest możliwość wykonania koloryzacji włosów zgodnej z aktualnymi trendami. Entuzjastki tego zabiegu zmieniają odcień swoich kosmyków w krótkich odstępach czasu. Niektórym paniom włosy rosną szybciej, wiec odrosty są widoczne już kilka tygodni po wizycie u fryzjera. Inne natomiast szybko nudzą się dotychczasowym kolorem lub ciągle poszukują odpowiedniej fryzury idealnie współgrającej z urodą. Jak dbać o włosy, żeby na długo zachowały zdrowie i blask?

Bez właściwej pielęgnacji nie dzieją się cuda

Częste farbowanie włosów obciąża i wysusza włosy. Niekiedy prowadzi nawet do ich nadmiernego wypadania. Bez kosmetyków przeznaczonych od włosów farbowanych, utrzymanie ich kondycji w dobrej formie może okazać się nie lada wyzwaniem. Warto kupić w drogerii lub salonie fryzjerskim szampon, odżywkę i bardziej skuteczną maskę. Regularne ich stosowanie powinno przynieść znaczną poprawę. Preparaty bogate są w nawilżające oleje, odżywcze wyciągi z owoców i filtry UV, dzięki czemu kolor dłużej utrzymuje się na włosach.

Salon fryzjerski prawdę powie

Żaden szanujący się stylista fryzur nie wykona koloryzacji, jeśli zauważy, że włosy klientki są zbyt słabe lub zniszczone. Zamiast tego zaproponuje inny termin zabiegu i wykona niezbędną regenerację kosmyków z użyciem właściwych produktów. Obcięcie włosów jest ostatecznością, lecz dotyczy ono niewielkiego grona pań. Nie należy zapominać również, że diametralna zmiana odcienia np. z czarnego na platynowy blond może okazać się szokiem nie tylko wizualnym, lecz także nie obędzie się bez wpływu na stan czupryny. Taka zmiana odcienia wymaga uprzedniego rozjaśnienia włosów, dlatego metamorfozę należy wykonywać stopniowo.

Dobre decyzje są lepsze niż pośpiech

Trzeba mieć na uwadze, że niekoniecznie osoba marząca o konkretnej barwie kosmyków ostatecznie będzie dobrze czuła się w wybranym kolorze. Nie bez znaczenia jest powszechnie panująca zasada, że odcień dobiera się do koloru oczu, brwi, rodzaju karnacji, kształtu fryzury, a nawet stylu ubierania się. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto na spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Nawet najbardziej modna stylizacja nie powinna też uciszyć głosu zdrowego rozsądku. Na osłabionych, suchych i zniszczonych włosach żaden kolor nie będzie prezentował się dobrze. Może nawet podkreślić mankamenty fryzury: rozdwojone końcówki, przerzedzone kosmyki, puszenie się, elektryzowanie czy brak podatności na stylizację. Nigdy, niezależnie od aktualnych trendów, nie wolno zapominać o dostarczaniu organizmowi niezbędnych witamin i składników odżywczych oraz dużej ilości wody. Dieta ma ogromny wpływ na stan włosów, a dbanie o nie od środka może naprawdę pozytywnie zaskoczyć.