HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

przy wyborze antyperspirantu
Pielęgnacja

Czym kierować się przy wyborze antyperspirantu?

Przy wyborze antyperspirantu klienci często kierują się jego zapachem, formułą i informacjami wytłuszczonymi na opakowaniu. Tymczasem zapach antyperspirantu nie jest aż tak ważnym parametrem, ponieważ głównym zadaniem tego kosmetyku jest hamowanie wydzielania potu. Dzisiaj podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, aby wybrać kosmetyk, który zapewni Ci uczucie świeżości przez cały dzień.

Określ swoje potrzeby

Każdy z nas ma nieco odmienne oczekiwania względem antyperspirantu. Kosmetyk powinien być łatwo w codziennym użyciu i gwarantować długotrwałą ochronę przed potem. Niektóre osoby są bardziej narażone na działanie potu. Jeśli pracujesz fizycznie, cierpisz na nadpotliwość lub w pracy musisz zawsze nienagannie się prezentować, to nie możesz sobie pozwolić na wybór nieodpowiedniego antyperspirantu. Stosowany przez Ciebie kosmetyk musi skutecznie blokować kanaliki wyprowadzające pot, aby nie dopuścić do powstania nieprzyjemnego zapachu. Jednocześnie to ważne, aby aplikacja antyperspirantu nie zajmowała dużo czasu, a sam kosmetyk nie zostawiał nieestetycznych smug na ubraniach. W tym celu wybierz antyperspirant w kulce lub w sztyfcie. Jego aplikacja jest bardzo prosta, a sam preparat niezwykle szybko się wchłania.

Sprawdź skład kosmetyku

Dobry antyperspirant powinien wyróżniać się sprawdzonym i bezpiecznym składem. Taki kosmetyk nie może podrażniać skóry i wywoływać reakcji alergicznej. Co zawiera antyperspirant? Nowoczesne preparaty najczęściej są wzbogacone o związki glinu, które skutecznie ograniczają wydzielanie potu. W tego rodzaju produktach znajdziesz też substancje antybakteryjne i zapachowe. Jednak intensywnie pachnący antyperspirant nie zawsze będzie najlepszym wyborem, ponieważ taki kosmetyk zawiera dużo chemii i wykazuje się krótszym działaniem. Tymczasem antyperspiranty bezwonne mogą skutecznie blokować wydzielanie potu przez wiele godzin. Najskuteczniejsze produkty działają nawet do 3 dni. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nadmiernie się pocą lub prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Na rynku znajdziesz też antyperspiranty bez aluminium bazujące na naturalnych składnikach, które łagodzą podrażnienia, ograniczają rozwój bakterii i pielęgnują delikatną skórę pod pachami.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Nawet najlepszy antyperspirant nie zadziała prawidłowo, jeśli będziesz go niewłaściwie aplikować. Specjaliści zalecają, aby blokery potu, które działają przez 2-3 dni, stosować bezpośrednio przed snem. Wówczas aktywność gruczołów potowych jest stosunkowo niska, dzięki czemu składniki aktywne szybko się wchłoną, a Twoja skóra pod pachami rano będzie aksamitnie gładka i świeża. Antyperspirantu nie można aplikować na wilgotną skórę oraz bezpośrednio po depilacji. W obu przypadkach kosmetyk może nie wchłonąć się prawidłowo, co znacząco osłabi jego działanie.

Dobry antyperspirant powinien wyróżniać się także poręcznym i szczelnym opakowaniem. Klienci chętnie sięgają po produkty o niewielkich rozmiarach, które łatwo można schować do plecaka lub torebki. Antyperspirant warto mieć zawsze pod ręką. Jest to w pełni bezpieczny i skuteczny produkt, który zapewni Ci uczucie suchości i świeżości o każdej porze roku.

Materiał zewnętrzny