HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

klasyczne sukienki
Moda

Czy warto mieć w szafie klasyczne sukienki?

Sukienki spódnice to te elementy ubioru, bez których wiele kobiet nie wyobraża sobie swojej garderoby. Nie ma co się temu dziwić, skoro sprawdzają się podczas tworzenia wielu stylizacji, zarówno tych odpowiednich na oficjalne wyjścia, jak i w luźniejszych zestawieniach. Jednak to właśnie klasyczne sukienki w szczególności warto mieć w swojej szafie. Dlaczego warto je nosić? Podpowiadamy! 

Sukienki czy spódnice? Co warto nosić?

Sukienki spódnice to te elementy ubioru, które goszczą w niejednej, kobiecej szafie. Głównie dlatego, że poszczególne modele są niezwykle wygodne, a jednocześnie pięknie podkreślają figurę. Możemy dobrać je do każdego typu sylwetki. Sukienki to także idealne rozwiązanie przy pakowaniu bagażu na wyjazd. Spódnice wymagają niestety dobrania górnego elementu stylizacji, co może wiązać się z koniecznością zabrania większej walizki czy torby. Ale co właśnie warto nosić? Sukienki, czy też może spódnice? Okazuje się, że oba warianty są doskonałym wyborem, jednak w tym artykule chcemy skupić na głównie na sukienkach.

Klasyczne sukienki w Twojej szafie

Jeżeli chcesz uzupełnić swoją szafę o klasyczne sukienki, to początkowo sprawdź, w którym kroju rzeczywiście dobrze się czujesz. Na przykład mała czarna może mocno podkreślać nasze kształty, ale może być też odcinana pod biustem, dzięki czemu zakryjesz to, co niekoniecznie lubisz eksponować. Są na przykład panie, które chętnie noszą spódnice ołówkowe i szukają podobnych wariantów wśród sukienek. 

Jeżeli chodzi o klasykę, to oczywiście tyczy się to nie tylko krojów, ale też kolorów. Wspomniana wcześniej czarna sukienka to absolutny must have. Powinniśmy znaleźć taki model, który sprawdzi się podczas ważnych i eleganckich uroczystości, zwłaszcza tych, na których trzeba trzymać się dress code’u. Ale warto mieć też jeden egzemplarz więcej, w tym przypadku niech będzie to ubranie odpowiednie na wieczorne wyjście i kolację przy świecach. 

Jakie dodatki pasują do klasycznych sukienek? 

Jeżeli chodzi o dodatki, jakie pasują do klasycznych sukienek, to tutaj zwróć szczególnie uwagę na odzienie wierzchnie. Nie zawsze temperatura pozwala na to, aby nosić tylko jedną warstwę ubrania. Sukienki doskonale uzupełniają między innymi marynarki, zarówno te dopasowane, jak i oversize, które kobiety często podkradają z garderoby panów. Buty również mają znaczenie. Okazuje się jednak, że dzisiaj do klasycznych, a nawet eleganckich sukienek nosi się nawet buty sportowe. To moda, która okazała się nie być tylko sezonową ciekawostką. Panie doceniły możliwość założenia do sukienki czegoś innego, niż tylko szpilki, które może i wyglądają ładnie, a rzadko są komfortowe w noszeniu.

Wśród dodatków nie może zabraknąć też torebek. Sportowe modele lepiej zostawić na inne dni, kiedy to wskoczymy w dresy lub luźniejsze stylizacje. Tutaj są to nierzadko klasyczne torebki typu bagietka, które w ostatnim sezonie widywane były na ulicach niezwykle często.