HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Gadżety Włosy

Jaką suszarkę wybrać?

Suszarka do włosów jest z pozoru bardzo prostym urządzeniem, którego zadaniem jest suszenie mokrych włosów. Warto jednak mieć świadomość, że nowoczesne suszarki oferują klientom także liczne funkcje dodatkowe, które będą pozwalały nie tylko na pielęgnację włosów, ale również ich modelowanie czy stylizację. Jaką suszarkę wybrać? Czym powinno się sugerować przy dokonywaniu ostatecznego wyboru?

Jakie mamy rodzaje suszarek?

Możemy wyróżnić suszarki do użytku domowego, profesjonalne, a także turystyczne.

Suszarki profesjonalne wykorzystywane są przede wszystkim w salonach fryzjerskich. Wyróżnia je od suszarek do użytku domowego przede wszystkim zdecydowanie bardziej wytrzymały silnik. Bardzo często są one również większe w porównaniu do zwykłych suszarek, jednak są zarówno lekkie, jak i wyposażone w dłuższy przewód. Charakteryzują się także zróżnicowanymi nakładkami i końcówkami do modelowania fryzur.

Z kolei suszarki turystyczne inaczej nazywane kompaktowymi są niewielkimi poręcznymi urządzeniami, które bez żadnego problemu zmieszczą się w podręcznym bagażu. W zdecydowanej większości przypadków będą wyposażone w silniki o mocy około 1000 – 1300 W.

Moc suszarki

Obecnie na rynku można zaopatrzyć się w suszarki o mocy do 1000 do 2300 W. Warto również podkreślić, że od mocy urządzenia będzie zależała szybkość suszenia. Im większa moc, tym szybciej będzie można wysuszyć włosy. Warto przy uwzględnieniu mocy suszarki wziąć pod uwagę nie tylko długość, ale również gęstość swoich włosów. Jak wiadomo do krótszych włosów nie będzie potrzebna suszarka o mocy 2000 W. Wystarczające będzie bowiem urządzenie od 1000 do 1400 W. Z kolei osoby posiadające gęste i długie włosy odznaczające się zdecydowaną grubością powinny zdecydować się na suszarkę posiadającą moc przynajmniej 1600 W.

Siła nawiewu

Warto również mieć świadomość, że obecnie dostępne na rynku suszarki zostały przez producentów wyposażone w kilkustopniowy regulator siły nawiewu. Standardem będą oczywiście dwustopniowe przełączniki prędkości nawiewu. W sklepach można jednak bez problemu znaleźć urządzenia, które posiadają ich trzy albo nawet cztery. Opcja związana z regulowaniem siły i prędkości nawiewu będzie bardzo przydatna w kilku przypadkach. Trzeba mieć świadomość, że do bardzo mokrych włosów najbardziej właściwa będzie maksymalna prędkość. W przypadku, gdy jednak włosy nie będą mokre, lecz wilgotne, rekomendowane jest ich podsuszenie. Można wtedy nastawić urządzenie na słabszy nawiew. Polecany jest on również w sytuacji, gdy dana osoba po wysuszeniu nadmuchem o pełnej mocy będzie chciała dodatkowo wymodelować włosy, a także ułożyć poszczególne pasma.