HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Półfabrykaty i półprodukty do biżuterii
Uroda

Półfabrykaty i półprodukty do biżuterii – poradnik dla początkujących

Chcesz zacząć tworzyć wyroby biżuteryjne i zastanawiasz się jakie półfabrykaty do biżuterii wybrać? Uwielbiasz dobrej jakości biżuterię i chcesz właśnie takie wyroby oferować swoim klientom? A może jesteś na początku drogi i nie wiesz, jakie produkty będą Ci potrzebne do stworzenia ciekawej biżuterii handmade? Które z nich będą najlepsze na początek i co warto o nich wiedzieć, aby zakupy za każdym razem były udane? O tym opowiemy w tym artykule!

Półfabrykaty do biżuterii srebrne – co warto wiedzieć?

Coraz więcej początkujących rękodzielników zastanawia się nad tym, jakie półfabrykaty do wyrobu biżuterii wybrać, aby stworzyć ciekawą i modną biżuterię. Zanim jednak dołączysz do ich grona, warto dokładnie sprawdzić jakie rodzaje półfabrykatów możesz zamówić. 

Półfabrykaty do wyrobu biżuterii dzielą się m.in. na metale posrebrzane, metale szlachetne, półfabrykaty ze stali chirurgicznej, ze srebra czy pozłacane. Pierwsze z nich są niskiej jakości i tańsze, ale częściej dostępne, natomiast półfabrykaty z metali szlachetnych są bardzo często wykorzystywane do produkcji biżuterii. 

Półfabrykaty srebrne są efektowne i pozwolą Ci na stworzenie eleganckiej biżuterii wysokiej jakości. Pod względem jakości nie mają sobie równych w stosunku do innych półfabrykatów, są bezpieczne nawet dla alergików i pomogą Ci stworzyć mnóstwo ciekawej biżuterii. 

półfabrykaty

Jakie półfabrykaty do wyrobu biżuterii będą odpowiednie na początek? 

Półfabrykaty srebrne ze względu na jakość wykonania charakteryzują się wyższą ceną niż np. posrebrzane elementy do biżuterii. Atutem jest to, że półfabrykaty srebrne mogą być oksydowane, co je zabezpiecza i powoduje, że są trwalsze od innych odpowiedników. Taki proces też sprawia, że taka biżuteria jest bardziej wytrzymała i można ją dowolnie przetwarzać, aby otrzymać satysfakcjonujący efekt końcowy.

Pod względem rodzajów, srebrne półfabrykaty do biżuterii dzielą się na kilka różnych grup produktów, między innymi: 

  • bigle – to tzw. bazy przydatne szczególnie do tworzenia kolczyków 
  • sztyfty srebrne – to inaczej kolczyki tzn. wkrętki 
  • czapeczki srebrne – to nic innego jak elementy wykańczające ozdabianą biżuterię
  • zakończenia – to w języku biżuteryjnym elementy, które pozwalają efektownie wykończyć dany wzór biżuterii
  • krawatki – to biżuteryjne zamknięcia, które łączy się z kółeczkami i służą głównie w biżuterii do tworzenia zawieszek. 


Do tworzenia biżuterii wykorzystuje się również różnego rodzaju blaszki, bazy do tworzenia kolczyków, naszyjników i pierścionków.
Powyższy podział wystąpi również w odniesieniu do półfabrykatów innego rodzaju, np. metalowych.

Jak kupować półfabrykaty – o czym pamiętać przed zakupem i na co zwracać uwagę? 

Planujesz zakup półfabrykatów, aby stworzyć oryginalną biżuterię? Pamiętaj o tych kilku zasadach: 

  1. Zaplanuj jaki rodzaj biżuterii chcesz stworzyć i stwórz listę niezbędnych półproduktów, aby zamówić wszystkie półfabrykaty w jednym sklepie. Jeśli interesuje Cię spory wybór prefabrykatów, to warto odwiedzić sklep Korallo, w którym znajdziesz naprawdę duży wybór tego typu produktów.
  2. Zwróć szczególną uwagę na wymiary półfabrykatów, a także wymiary wewnętrzne oczek – uważnie czytaj opisy w sklepie internetowym, a gdy nie masz pewności, czy dany element będzie pasował wymiarem do drugiego – zawsze dopytaj sprzedawcę o właściwe wymiary produktów (również tych wewnętrznych). 
  3. Zastanów się, jakich elementów do tworzenia biżuterii potrzebujesz i zawsze uważnie sprawdzaj w jakiej jednostce sprzedaży są dostępne półfabrykaty. Niektóre z produktów są sprzedawane na metry, inne na sztuki, a jeszcze inne w zestawach. Określenie ilości produktów, jakich potrzebujesz, pozwoli Ci też zaplanować prace rękodzielnicze. 
  4. Półfabrykaty srebrne do biżuterii są bardzo uniwersalne, dlatego bez większych problemów dopasujesz je zarówno do biżuterii męskiej, jak i damskiej. Ze względu na to, że są wykonane z najwyższej próby srebra 925 masz zawsze gwarancję najwyższej jakości elementów. 

Półfabrykaty srebrne – dlaczego warto je wybrać? 

Jakość wykonania rękodzielniczej biżuterii jest ważnym aspektem dla klientów i decyduje o popycie. Im ciekawsza i staranniej wykonania biżuteria, tym większe szanse na sprzedaż. W związku z tym warto zwrócić szczególną uwagę na dobór półfabrykatów, ich cenę, jakość i przede wszystkim zróżnicowany asortyment u danego sprzedawcy. Wówczas srebrne elementy do biżuterii o wiele łatwiej wybierzesz i będziesz mogła rozpocząć produkcję biżuterii dla swoich klientów. 

Półfabrykaty srebrne są rozwiązaniem polecanym ze względów estetycznych. Docenią je szczególnie osoby tworzące rękodzieło, które cenią dobry design i kładą nacisk na najmniejsze detale. Z pewnością wybór tych półfabrykatów docenią również ich klienci, polecając biżuterię swoim znajomym, dlatego chcąc stworzyć dobrej jakości produkty, warto zainwestować w srebrne elementy biżuteryjne.