HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Gadżety Uroda

Kwas hialuronowy na idealne usta

Zabiegi z obszaru medycyny estetycznej, z roku na rok, stają się coraz powszechniejsze i dostępne dla przeciętnej osoby. Jeszcze niedawno poprawianie urody za pomocą medycyny zarezerwowane było głównie dla osób najzamożniejszych. Dziś nikogo już specjalnie nie zdziwi, że coraz więcej kobiet, a także mężczyzn, poddaje się zabiegom upiększającym. Jedni decydują się na większą, inni na mniejszą ingerencję we własne ciało, a jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych jest powiększanie ust.

Marzenie o idealnych ustach

Zbyt wąskie usta albo usta asymetryczne to najczęstsze powody zainteresowania zabiegami powiększania ust. Wygląd ust może wpływać na ogólny wygląd całej twarzy, zatem pełne, jędrne i symetryczne usta to marzenie niejednej osoby. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że taki zabieg to zawsze ingerencja we własne ciało. Chcąc poprawić wygląd swoich ust za pomocą medycyny estetycznej, należy poznać wszystkie zalety i wady oraz wszystkie możliwe metody, by roztropnie wybrać najbezpieczniejszą dla siebie. Tylko to zagwarantuje radość z nowego wyglądu.

Kwas hialuronowy w modzie

Powiększanie ust poprzez wstrzyknięcie w nie kwasu hialuronowego to jedna z metod zdobywająca coraz większą popularność. Kwas hialuronowy to związek powszechnie występujący we wszystkich organizmach, a jego główną cechą jest zdolność do wiązania wody. Skóra młodych osób posiada dużą ilość kwasu hialuronowego dzięki czemu jest sprężysta i jędrna, z wiekiem niestety ta ilość maleje, co skutkuje zwiotczeniem skóry. Pojawienie się zmarszczek wokół ust jest jednym z objawów stopniowej utraty kwasu hialuronowego. Zatem zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie tylko poprawi ich kształt, ale też wygładzi skórę wokół ust. Kolejną zaletą jest także krótki czas aplikacji, toteż zabieg ten słynie z tego, że wiele kobiet przeprowadza go w przerwie na lunch.

Za i przeciw

Powiększanie ust kwasem hialuronowym uznaje się za bezpieczne, jeśli się zastosuje do kilku zasad. Pomijając oczywiste przeciwwskazania i stosowanie się do ogólnych zaleceń, jako miejsce wykonywania zabiegu należy wybrać renomowany salon kosmetyczny. Najlepiej kierować się poleceniami znajomych i komentarzami w internecie. Przed zabiegiem konieczne jest też odbycie szczegółowej rozmowy ze specjalistą i omówienie tego, jaki efekt dokładnie chce się osiągnąć i jakie są ewentualne powikłania. Zaraz po zabiegu całkowicie normalna jest kilkudniowa opuchlizna, ale po tym czasie można się już w pełni cieszyć z efektu odmłodzenia twarzy. Niestety zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie daje trwałego rezultatu i mniej więcej za 6 miesięcy należy go powtórzyć.