HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Doskonałe maseczki z miodu – drogeryjne i domowe

Miód to jeden z najcenniejszych darów natury. Ma on niezwykłe właściwości prozdrowotne dla ludzkiego organizmu, działając między innymi antybakteryjnie i wzmacniając. Warto wprowadzić kosmetyki na bazie miodu do swojej codziennej pielęgnacji, bo zapewniają świetne efekty oraz rozpieszczają cudownym zapachem. Maseczki z miodu, balsamy do ciała, czy wreszcie kosmetyki do włosów na bazie miodu, dogłębnie odżywiają i upiększają. Miód to prawdziwy hit kosmetyczny.

Maseczki z miodu


Miód od dawna uważany był za cudowny produkt, który jest tak dobry dla ludzkiego organizmu. Dzisiaj bardzo wiele firm kosmetycznych dodaje miód do swoich receptur, bo klientki naprawdę cenią te kosmetyki między innymi za cudowny zapach oraz efektywne działanie. Miód ma głównie odżywiać. Ma w sobie mnóstwo dobrych składników, witamin i mikro i makroelementów. To właśnie dzięki temu maseczka na bazie miodu odżywia na przykład wysuszoną skórę, poprawiając jej koloryt. W drogeriach bez problemu można znaleźć gotowe maseczki, w których miód jest jednym z głównych składników. Warto szukać zarówno klasycznych maseczek w kremie, jak również wygodnych do stosowania maseczek w płachtach. Te ostatnie to prawdziwy hit kosmetyczny.

Domowe maseczki z miodu


Miłośniczki domowych receptur i dbania o urodę metodami jak za dawnych lat powinny kupić spory zapas miodu. Będzie on perfekcyjny nie tylko do zimowej herbaty, ale też do różnych kosmetycznych zabiegów. Kto lubi tak zwane domowe spa, powinien zaprzyjaźnić się z miodem. Jedna z łatwiejszych maseczek to między innymi ta, w skład której wchodzi rozgnieciony banan wymieszany z miodem. Samego miodu raczej nie należy nakładać na twarz, aby nie wywołać podrażnień. Przed zastosowaniem go trzeba bowiem pamiętać o tym, że na miód można mieć też uczulenie. Kto nie może zjadać go w klasyczny sposób, powinien również być ostrożny w stosowaniu domowych receptur urodowych z miodem. Maseczka z bananem to jeden z pierwszych pomysłów. Drugi dobry przepis to ten na maseczkę jogurtową z miodem. Należy wybrać gęsty jogurt i wymieszać go z odrobiną miodu, a następnie nałożyć go na twarz. To maseczka odświeżająca i odżywiająca, po której buzia będzie przyjemna w dotyku i miękka. Kojącą maseczkę do twarzy znajdziesz na stronie phenome.eu

Jak często stosować maseczki z miodu?


Miód należy używać z umiarem. Maseczki na bazie miodu warto wykonywać zatem maksymalnie 3 razy w tygodniu, zarówno w przypadku domowych receptur, jak również gotowych produktów z drogerii. Warto obserwować swoją skórę i zwracać uwagę na to, czy nie pojawiają się na niej jakieś podrażnienia. Jeżeli po zabiegach z miodem cera jest wygładzona, miękka w dotyku i przyjemna, to najlepszy efekt.