HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Uroda

Najlepsza przyjaciółka każdej kobiety

Pierwszy kosmetyk, po który zwykle sięgają wkraczające dopiero w świat makijażu dziewczęta to pomadka.

Ochronna czy kolorowa?

Zwykle początkowo jest to pomadka ochronna, której zadaniem nie jest nadanie ustom koloru, ale ich ochrona, odżywienie i zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami. Z czasem po kosmetyk do makijażu ust sięgamy coraz odważniej i naszym wyborem staje się pomadka w bardziej zdecydowanym kolorze. I tak już zostaje – wiele kobiet, nawet jeśli rezygnuje z innych kosmetyków kolorowych, pozostaje wiernych swojej ulubionej pomadce. Pomadka staje się ich najlepszą przyjaciółką, która zawsze poprawi humor!

Zasady nakładania pomadki

Aby jak najdłużej i najpełniej cieszyć się kolorem oraz komfortem noszenia kosmetyku, warto pamiętać o kilku zasadach:
1. Pomadka powinna być nałożona na nawilżone usta. Jeśli borykamy się z problemem suchości warg, lepszym wyborem przez jakiś czas będzie pomadka nawilżająca (albo bezbarwna, ochronna), która nie tylko nie podkreśli problemu, ale też pomoże nam się z nim uporać.
2. Rano warto poświęcić trochę czasu i zwrócić uwagę na to czy pomadka nałożona jest równo i starannie. Szczególnie istotnej jest to gdy wybieramy długotrwałą pomadkę w soczystym, żywym kolorze. Zwykle jest ona pierwszym co rzuca się w oczy innym i decyduje o odbiorze całości makijażu.
3. Pomadka, przede wszystkim, powinna być dobrana do osoby, która ją nosi. Jeśli lubimy odcienie cieliste, możemy stawiać na nie w każdej sytuacji. Jeśli jesteśmy fankami ognistej czerwieni – śmiało, ją również można nosić na co dzień jeśli robimy to z przekonaniem i pewnością siebie.
Jeśli tylko będziemy pamiętać o wspomnianych prostych zasadach, każda pomadka na naszych ustach będzie wyglądała zachwycająco!