HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Uroda

Kredka do oczu w makijażu

Jednym z kosmetyków, który jako pierwszy pojawia się w kobiecej kosmetyczce, jest kredka do oczu. Wiele kobiet używa jej niezmiennie od wczesnych, nastoletnich lat.

Jak robić to dobrze nie ograniczając się jedynie do wyboru czarnej lub brązowej kredki?

Kredka do oczu może pięknie podkreślić spojrzenie, wydobyć kolor tęczówki czy optycznie powiększyć oko. Aby tak się stało, kredka powinna być używana umiejętnie. Jeśli chcemy odświeżyć spojrzenie i wyglądać na bardziej wypoczęte, najbardziej odpowiednia będzie jasna, beżowa kredka zaaplikowana na linię wodną dolnej powieki.
Jeśli chcemy oczy powiększyć, pomocna okaże się kredka w ciemniejszym kolorze: czarna, czekoladowa lub granatowa. Malujemy nią kreski od zewnętrznego kącika do (maksymalnie!) połowy długości powieki, a następnie lekko rozcieramy i zmiękczamy powstałą linię.

Podkreślenie tęczówki

Aby podkreślić kolor tęczówki oka, przyda nam się kredka w kontrastowym kolorze: dla oczu zielonych fioletowa, dla niebieskich w odcieniach żółci i pomarańczu. Brązowe i czarne tęczówki pięknie podkreśli kredka we właściwie każdym kolorze.
Kredka do oczu świetnie sprawdzi się nam wreszcie jako element urozmaicenia i dodania koloru do makijażu. Wystarczy narysować nią niebieską, zieloną czy fioletową kreskę wzdłuż linii rzęs – i już nasz makijaż wygląda zupełnie inaczej!.
Kredka do oczu jest kosmetykiem wielozadaniowym, warto z nim eksperymentować i sprawdzać jaki efekt osiągniemy. Jedyne, czego część kobiet powinna unikać, to mocne obrysowanie czarną linią całego oka. Tak użyta kredka może pomniejszyć nasze oczy!

perfumiq.pl