HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Porozmawiajmy o długich i gęstych rzęsach

Długie i gęste rzęsy to idealny zestaw podkreślający kobiece spojrzenie. Niestety nie każdej z nas pisane było otrzymać go w naturze. Na szczęście istnieje wiele metod na uzyskanie efektu pięknych rzęs. Wśród nich wyróżnić można domowe, znane od wieków sposoby oraz profesjonalne, wymagające użycia drogeryjnych kosmetyków czy specjalistycznych zabiegów. Jak zatem poprawić stan swoich rzęs? Oto kilka porad.

Zaczynając od wnętrza

Kruche, łamiące się i wypadające rzęsy są na ogół oznaką, że z organizmem dzieje się coś nie tak. Warto wtedy wykonać podstawowe badania krwi i krytycznym okiem przyjrzeć się swojej diecie. Wspaniały efekt zalotnego spojrzenia spod firanki rzęs nie sposób wyczarować od razu. Zdrowy sposób odżywiania, pełen dobrej jakości warzyw i owoców oraz niezapominanie o dostarczaniu swojemu organizmowi odpowiedniej, dziennej dawki wody to pierwszy krok do sukcesu. Efekty będzie można szybko zauważyć w lepszym samopoczuciu, a po kilku tygodniach także stan rzęs ulegnie poprawie.

Domowe sposoby

Od dawien dawna kobiety starały się uatrakcyjnić oprawę swoich oczu. Jedną z najstarszych znanych kuracji na długie i gęste rzęsy jest wmasowywanie w nie olejku rycynowego. Specyfik ten świetnie działa na rzęsy, bo wzmacniając je powoduje, że rosną dłuższe, a stymulując wzrost nowych sprawia, że stają się gęstsze. Innym znanym sposobem na piękne rzęsy jest maseczka z oliwy z oliwek, która również świetnie rzęsy regeneruje i zagęszcza. Kolejną godną uwagi metodą poprawy stanu rzęs jest wmasowywanie w nie pomadki do ust. Kosmetyk ten zazwyczaj aż kipi od składników, które także rzęsom przyniosą wiele dobrego. Przede wszystkim odżywią i wzmocnią ich strukturę, a stała postać pomadki ułatwi aplikację zapobiegając ewentualnemu podrażnieniu oczu.

Profesjonalne środki

Domowe sposoby mają wiele zalet, między innymi są ekonomiczne. Niestety mają jedną wadę, ich działanie wymaga czasu i regularności stosowania. Niecierpliwym osobom i takim, które wymagają spektakularnych efektów najlepiej od razu, z pomocą przychodzą zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs. Tutaj warto się zdać na poradę specjalisty, który biorąc pod uwagę stan rzęs zaproponuje najlepszą i najbezpieczniejszą metodę.
W tym miejscu warto przypomnieć o konieczności stosowania dobrego tuszu i odżywki do rzęs. Używanie dobrej jakości produktów poprawi znacząco wygląd rzęs. Takie kosmetyki nie tylko je wizualnie zagęszczą i przedłużą, ale także dzięki składnikom pielęgnacyjnym odżywią i wzmocnią. Przy zabiegach zmierzających do uzyskania pięknych rzęs nie wolno zapominać o codziennym demakijażu wykonywanym delikatnymi środkami.