HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

depilacja laserowa
Pielęgnacja

Jakich efektów można spodziewać się po depilacji laserowej?

Coraz większa liczba kobiet rozważa poddanie się zabiegowi depilacji laserowej. Brak konieczności usuwania zbędnego owłosienia podczas wakacyjnych wyjazdów, pamiętania o goleniu pach tuż przed wyjściem z domu i oszczędność związana z niewydawaniem pieniędzy na golarki, kremy i woski do depilacji sprzyjają głębszemu zainteresowaniu się tematem. Wydepilowana skóra jest przyjemna w dotyku, miękka i gładka. Czy wiesz, jakich efektów możesz spodziewać się po depilacji laserowej? Z jakimi kosztami się ona wiąże?

Na jakie efekty depilacji laserowej możesz liczyć? Co daje poddawanie się kolejnym seriom?

Pierwsze efekty depilacji laserowej widać już po około 2 tygodniach. Wtedy włoski wypadają, a skóra jest idealnie gładka. Warto być psychicznie przygotowanym na kolejny etap, w którym owłosienie odrasta. Nie oznacza to jednak, że sam zabieg poszedł nie tak. To naturalny stan, wynikający z tego, że działaniu światła lasera zostały poddane jedynie te włosy, które na czas zabiegu były w fazie aktywnego wzrostu. Po kilku tygodniach (najczęściej po 6-8) należy powtórzyć zabieg. Pierwsza wizyta w salonie depilacji laserowej pozwoli na stałe pozbyć się około 1/5 owłosienia w danym rejonie ciała. Ile zabiegów potrzeba, aby ogłosić pełen sukces? Może być to kwestia indywidualna, choć obserwuje się pewną prawidłowość. Po około 6 wizytach owłosienie znika całkowicie z danej partii skóry.

Trwała depilacja – cena

Cena pojedynczego zabiegu trwałej depilacji laserowej wynosi kilkadziesiąt złotych. Warto jednak mieć na uwadze, że jedno wyjście do kliniki medycyny estetycznej czy kosmetologicznej na pewno nie sprawi, że Twoja skóra przez okrągły rok będzie idealnie gładka. Włoski odrosną już po kilku tygodniach, a efekt będzie odległy od zadowalającego. Dlatego też, w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, warto zdecydować się na wykupienie pakietu rocznego. Tu koszty oscylują w granicach 1200-1500 złotych za serię zabiegów. Będą one realizowane w 6-tygodniowych odstępach. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej https://depilacja.pl/cennik-depilacji-laserowej/.

Na czym tak naprawdę polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg trwałego usunięcia włosów za pomocą lasera diodowego. Emituje on wiązki promieniowania UV, które niszczą mieszki włosowe i zapobiegają odrastaniu włosków. Energia kumuluje się w macierzy włosa i zapobiega jego ponownej regeneracji. Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej są zdecydowanie mniej bolesne i zapewniają wysoką skuteczność.