HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Pielęgnacja Uroda

Najlepsze kremy do rąk – co wybrać z bogatej oferty drogerii?

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety oraz każdego mężczyzny. W codziennej pielęgnacji dłoni przydaje się po prostu dobry krem, który zawsze trzeba mieć przy sobie. W praktyce oznacza to, że jedna tubka kremu powinna znajdować się w łazience, druga natomiast w podręcznej torebce. Jak z bogatej oferty drogerii wybrać produkt naprawdę dobrej jakości? Warto zwracać uwagę na skład, stawiać na kremy odżywcze, najlepiej eko z naturalnych składników.

Dobre kremy do rąk


Współcześnie bardzo popularne są kremy naturalne i ekologiczne. To naprawdę dobry trop, bo im mniej agresywnych składników w składzie kremu, tym lepiej dla skóry dłoni. Skóra na dłoniach jest bardzo wrażliwa i delikatna, a z wiekiem coraz bardziej narażona na podrażnienia. Warto stosować zatem kremy o bogatej konsystencji i naprawdę odżywczych składnikach, które dodatkowo mają też działanie rozjaśniający. Taki krem będzie perfekcyjny między innymi dla osób, które borykają się z przebarwieniami lub z tak zwanymi problemami wątrobowymi. To widok częsty w przypadku dłoni u osób po 60 roku życia. Krem ze składnikami rozjaśniającymi może odrobinę pomoc.

Dobre składniki kremu do rąk


Warto wybierać kremy o bogatej formule i lekkiej konsystencji. Chyba nikt nie lubi efektu klejących się dłoni po użyciu złego specyfiku. Lekki krem może mieć naprawdę bogaty skład. Świetnie sprawdzają się między innymi kremy z mocznikiem, który ma silnie nawilżające działanie. Znajduje się on w kosmetykach dedykowanych do dłoni oraz do stóp. Inne świetne składniki to między innymi miód, kozie mleko, propolis. Kremy warto wybierać do kondycji swojej skóry na dłoniach. Na naprawdę mocno przesuszone dłonie, które wszystkim zdarza się mieć jesienią lub zimą, najlepiej wybrać tłusty krem, który dodatkowo chroni przed czynnikami atmosferycznymi. Taki specyfik bez problemu można znaleźć w drogerii. Jeżeli stan skóry dłoni jest naprawdę zatrważający, najlepiej sprawdzą się tak zwane dermokosmetyki. To kosmetyki o bardziej zaawansowanej formule, które w pewnym stopniu przypominają lek.

Maski na dłonie


Kremy do rąk to nie jedyne kosmetyki pozwalające uzyskać piękne gładkie i dobrze nawilżone ręce. Warto stosować również maski do rąk, najlepiej te mające postać rękawiczek. Takie rękawiczki ubiera się na ściśle określony czas. Są one nasączone różnymi drogocennymi składnikami, które doskonale odżywiają skórę i wygładzający ją. To takie domowe SPA dla dłoni. Dobrze jest powtarzać tego typu zabiegi upiększające i wykonywać je regularnie, na przykład 2 razy w tygodniu. Skóra dłoni na pewno odwdzięczy się pięknym wyglądem, długo pozostanie młoda.