HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Moda Włosy

Refleksy na czarnych włosach – czyli sposób na piękną i intrygującą fryzurę

Koloryzacja włosów to jeden z najczęstszych zabiegów upiększających, w którym poddają się współczesne kobiety. Wiele Polek decyduje się na zmianę koloru włosów. Sporo pań wybiera różne odcienie blondów, czerń ma jednak również swoje entuzjastki. Ciemne włosy należy farbować z dużą świadomością tego, w jaki sposób nadać im pożądanego połysku i sprawić, że przy każdym ruchu włosy dosłownie będą żyły.

Farbowanie włosów na czarno


Zanim jednak podejmie się decyzję o zafarbowaniu włosów na czarno, warto to po prostu dobrze przemyśleć. Wybór odcienia czerni dobrze jest skonsultować z fryzjerką kolorystyką. Powinien on dobrze współgrać między innymi z oprawą oczu oraz kolorem cery. Zmiana koloru na czarny to zmiana dosyć drastyczne, a zejście do jaśniejszego tonu będzie później wymagało między innymi rozjaśniania włosów lub ich dekoloryzacji. Dobrze zatem od razu pomyśleć o takim farbowanie, dzięki któremu fryzura będzie odrobinę lżejsza i mniej przytłaczająca. Refleksy na czarnych włosach w jaśniejszym odcieniu, szczególnie tuż przy twarzy, to dobry sposób na urozmaicenie fryzury i dodanie włosom odrobiny życia.

Refleksy na czarnych włosach


Farbując włosy na czarno warto od razu porozmawiać z fryzjerką o refleksach. Wtedy będzie ona mogła wybrać konkretne pasma i nie nałoży na nie czarnej farby. Dzięki temu bardzo cieniutkie pojedyncze pasemka będą odrobinę jaśniejsze lub w ogóle utrzymane w innej tonacji. Wszystko to razem będzie wyglądało bardzo interesująco i sprawi, że fryzura nabierze lekkości. Zamiast tak zwanej płaskiej czerni, która naprawdę pasuje tylko niewielkiej grupie kobiet, lepiej zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Dobrze jest natomiast unikać wyjątkowo dużych kontrastów i nie wybierać na przykład pasemek w kolorze blond. To nie jest już modne. Warto przejrzeć najnowsze trendy w koloryzacji włosów, zarówno dla kobiet o włosach długich, jak również dla pań z krótkimi włosami.

Jak dbać o czarny kolor włosów


Włosy na czarno muszą być zafarbowane wręcz perfekcyjnie. Czerń niestety bardzo podkreśla zniszczone włosy. Jeżeli brakuje im połysku i blasku, włosy zafarbowane na czarno wyglądają po prostu kiepsko. Warto zatem od razu zaopatrzyć się w specjalny szampon czy wręcz cały zestaw kosmetyków do włosów farbowanych na czarno. Dzięki niemu kolor nie wypłukuje się tak szybko, głosy długo pozostają perfekcyjnie pokryte farbą, pięknie się błyszczą i są dosłownie taflą, która ładnie spływa po plecach. Kobiety z krótkimi włosami, które zdecydowały się na czarny kolor, mają odrobinę lżej. W ich przypadku, włosy zwykle mają dobrą kondycję ze względu na częste podcinanie.