HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Moda Włosy

Wysokie czoło – fryzury najlepsze do tego typu urody

Za pomocą odpowiedniej fryzury można doskonale korygować różne mniejsze lub większe kompleksy. To dlatego właśnie warto zaprzyjaźnić się ze swoim fryzjerem, który przy pomocy nożyczek potrafi wyczarować prawdziwe arcydzieło. Dzięki odpowiedniemu strzyżeniu można na przykład zakryć bardzo wysokie czoło, wprowadzając dzięki temu bardziej pożądane proporcje.

Wysokie czoło fryzury


Wysokie czoło bardzo łatwo skorygować za pomocą odpowiednio przystrzyżonej grzywki. Dla dobrego fryzjera to naprawdę mały problem. Grzywka najlepiej pozwala ukryć zbyt wysokie czoło i mocno pociągłą twarz, dzięki czemu buzia wydaje się odrobinę pełniejsza i bardziej harmonijna. Grzywka modna jest zawsze, bez względu na aktualne tendencje we fryzjerstwie. Poza tym tak naprawdę grzywka pasuje chyba każdemu, musi być tylko odpowiednio ścięta.

Grzywka, czyli remedium na wysokie czoło


Współcześnie modne są naprawdę różne grzywki. Wiele kobiet decyduje się na przykład na gęstą i prostą przeciętą grzywkę, która sięga aż do linii brwi lub nawet odrobinę niżej. Tego typu grzywka sprawdza się perfekcyjnie szczególnie u kobiet o naprawdę gęstych włosach. Często jest ścinana praktycznie od środka głowy, dzięki czemu fryzura zyskuje nowoczesny look. Kolejny świetny pomysł na grzywkę to długa grzywka zaczesana na dwie strony, która odsłania odrobinę czoła z przodu. Tego typu grzywka bardzo płynnie przechodzi w półdługie włosy z pazurkami wokół twarzy. Można czesać ją z przedziałkiem na środku, ale też zaczesywać na jedną ze stron. Daje zatem sporo możliwości do stylizowana, dzięki czemu można wyczarować co najmniej kilka fryzur. Taka grzywka ładnie podkreśla kości policzkowe i łagodzi ostre rysy twarzy. Jest również perfekcyjna dla kobiet o okrągłej buzi, bo wizualnie wyszczupla twarz.

Sposób na perfekcyjną grzywkę


Dobrze ścięta grzywka to jeszcze niecały sukces. Trzeba jeszcze opracować sposób na jej układanie. Czasem wystarczy ją po prostu wysuszyć lub podwinąć na dużej okrągłej szczotce. Dzięki temu grzywka zyska na lekkości i delikatnie uniesie się od skóry głowy. Jeżeli kobieta ma włosy z tendencją do puszenia się pod wpływem wilgoci w powietrzu, dobrze jest grzywkę wyprostować. Wystarczy wykonać kilka ruchów prostownicą, aby fryzura od razu zdecydowanie lepiej się układała. Warto pamiętać o tym, że grzywką zawsze należy zrobić odrobinę dłuższą, bo przecież włosy mają tendencję do podnoszenia się po wyschnięciu. Chyba nie ma nic gorszego niż zbyt krótka grzywka. Aby utrzymać jej cięcie w perfekcyjnym stylu, dobrze jest regularnie odwiedzać fryzjera, który co kilka tygodni podetnie ją dosłownie o kilkanaście milimetrów.