HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Pielęgnacja Włosy

Na ratunek zniszczonym włosom

O pięknych i zdrowych włosach marzy każda kobieta. Naturalnie lśniące i gęste włosy, od których aż bije siła i witalność, były od zawsze uznawane za atrybut kobiecości. Jednak bardzo wiele czynników wpływa negatywnie na stan włosów. Nieodpowiednia pielęgnacja, niezdrowa dieta, zanieczyszczenie powietrza czy coraz bardziej powszechna klimatyzacja to tylko część z największych wrogów dobrostanu włosów. W takim razie jakie są najskuteczniejsze sposoby na zniszczone włosy?

Natychmiastowa pomoc

Niestety w wielu przypadkach na zniszczone włosy pomoże jedynie ich podcięcie. Nawet jeśli będą to tylko końcówki, fryzura szybko odzyska kształt. Poza tym niewiele zabiegów tak dobrze wpływa na wygląd włosów jak regularne podcinanie, które sprawia, że po pierwsze włosy od razu lepiej się układają, a po drugie pozostawiają widoczne wrażenie zadbania.

Akcja regeneracja

Następny krok to nic innego jak intensywna pielęgnacja z nastawieniem na regenerację. Tu niezbędne okażą się kosmetyki zawierające w swoim składzie lipidy, proteiny i ceramidy. Istotne w całym procesie regeneracji włosów jest ustalenie rodzaju włosów. Włosy wysokoporowate czy niskoporowate będą wymagały doboru trochę innych kosmetyków. Przy suchych i zniszczonych włosach przydają się produkty do pielęgnacji bogate w olejek arganowy, masło shea czy masło jojoba. Wszelkie maski i odżywki zawierające takie składniki nawilżające jak aloes, mocznik, siemię lniane oraz miód również świetnie nawilżą i odżywią włosy.

Domowe sposoby

Od dawien dawna próbowano znaleźć najlepiej działające sposoby na zniszczone włosy. Jednym z najbardziej znanych jest maseczka z żółtek dostarczająca cennych minerałów, zwłaszcza w połączeniu z oliwą z oliwek. Z kolei olejowanie włosów to znany od wieków rytuał wzmacniający włosy. Szczególnie polecany jest olej kokosowy nierafinowany. Maseczka z siemienia lnianego to kolejny sposób na poprawę stanu włosów, który działa też świetnie na ich porost.
Do tego, że zdrowa dieta i dobre nawodnienie organizmu są synonimem zdrowia nie trzeba nikogo przekonywać. Warto krytycznym okien przyjrzeć się swojej diecie, gdyż ma ona kluczowe znaczenie także przy wyglądzie włosów.

Przede wszystkim profilaktyka

Z regularnych zabiegów nakładania maski i odżywki trzeba sobie wyrobić nawyk. Stosowanie dobrze dopasowanych kosmetyków także procentuje na przyszłość. Unikanie prostownicy i suszenia włosów suszarką z gorącym powietrzem również się włosom posłuży. Jeśli jeszcze dodać do tego zestawu wystrzeganie się nadmiernej ilości produktów do stylizacji, to włosy z pewnością odwdzięczą się zdrowym wyglądem i blaskiem.