HornAndMore.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

sklep z odzieżą dla niemowląt
Poradnik

Czy prowadzenie sklepu z odzieżą dla niemowląt może być opłacalne?

Mówi się, że jeżeli praca jest też naszym hobby, to mamy naprawdę duże szczęście. Jeżeli więc kochacie szyć, a przy tym zawsze stawiacie na jakość, to warto zastanowić się, czy przypadkiem nie rozpocząć pracy na własny rachunek. Ciekawym wyborem może być prowadzenie sklepu z odzieżą dla niemowląt. Ale czy taki biznes może być opłacalny?

Badanie rynku rzecz ważna

Chcąc wprowadzić na rynek nowy produkt czy nowy biznes wiele dużych firm zleca badanie rynku. Obejmuje ono szereg działań, choćby w postaci badać socjologicznych,  w tym badań focusowych i na podstawie wyników może ocenić czy dany towar ma szanse się sprzedać i jakie potencjalnie zyski będzie generować. Jednak na takie rozwiązanie nie może pozwolić sobie każdy, bo zwyczajnie badanie rynku jest bardzo kosztowne. Dlatego jeżeli chcesz założyć firmę, to warto zastanowić się, jak wygląda dany rynek. Co do zasady konkurencja niemal wszędzie jest duża, ale też są takie produkty, na które zawsze jest duże zapotrzebowanie. Na pewno do takich należą ubranka dla niemowląt. Ubranka możesz kupić niemal w każdym sklepie i supermarkecie, ale też ich jakość pozostawia wiele do życzenia. A wiadomo, że rodzice chcą dla swoich pociech tego, co najlepsze, dlatego też założenie sklepu z ubrankami dla maluszków może być dobrym wyborem Ale trzeba pamiętać o….

Jakość ma znaczenie

Niewątpliwie najważniejszym parametrem ubranek nie jest ich krój, lecz przede wszystkim jakość i na tej jakości nie można oszczędzać. Dlatego też, szyjąc ubranka dla niemowląt, nie należy stosować poliestru, który może podrażniać delikatną skórę maluszków, lecz należy wybrać tkaniny bawełniane. Są one wygodne, ale też pozwalają skórze oddychać i doskonale sprawdzają dla dla najmłodszych. W Twoim sklepie nie powinno być więc ubranek z poliestru i dzięki temu możesz reklamować swój sklep jako przyjazny skórze dziecka. Coraz więcej rodziców jest świadomych tego, że tkania poliestrowa nie jest najlepsza dla dzieci, ale też znalezienie ubranek ze 100% bawełny nie jest łatwe i dzięki temu, że będziecie oferować ubranka najlepszej jakości przyciągniecie klientów. Ale wiadomo, że także znaczenie ma….

Estetyka się liczy

Ważna jest też estetyka. Rodzice lubią kupować ubranka ze śmiesznymi napisami, albo też delikatnie zdobione, czyli takie, w których ich pociecha wygląda jeszcze bardziej słodko. Dlatego też w ofercie powinny znaleźć się różne ubranka, a więc kolorowe, z dodatkiem falbanki i dolnej części kaftanika czy imitacją krawacika. Do tego ubranka z napisem „kocham mamę” także dobrze się sprzedają. Warto więc postawić na taki asortyment, zatem przy się Wam też tkanina bawełniana kolorowa, z której będziecie mogli uszyć różne świetne ubranka. Dodatkowo powinniście dać możliwość personalizacji ubranek. Oczywiście pamiętajcie jeszcze, że w takich sklepach kupują nie tylko rodzice, ale też dziadkowie, ciocie maluszków czy osoby, które idą poznać maluszka. A skoro już o jakość i materiałach było, a także wspomnieliśmy Wam, jak ważna jest estetyka ubrań, to nie można również zapomnieć o cenach. W żadnym wypadku nie należy ich windować. Ceny powinny być adekwatne, bo jeżeli zaproponujecie produkty premium to zwyczajnie może się okazać, że potencjalni klienci zrezygnują i wybiorą tanie ubranka z supermarketów. Cena może być wyższa od takich ubranek, ale nie bardzo wysoka. Do tego pamiętajcie, że…

Dobry sklep to sklep na miarę oczekiwań

Prowadzenie sklepu z odzieżą dla niemowląt ma też duże znaczenie. Nie musicie wcale prowadzić sklepu stacjonarnego, bo koszty wynajmu pomieszczenia są wysokie, a swoją drogą coraz więcej osób kupuje online. Nie wspominając już, że rodzice maluszków będą zachwyceni jeszcze bardziej mają możliwość zakupu przez sieć. Pamiętajcie jednak, że strona powinna być atrakcyjna wizualnie, zaś opisy ubranek bardzo dokładne, podobnie jak podawane wymiary. Nie można jeszcze zapomnieć, że czas realizacja zamówień nie powinien być długi.

A na końcu przypominamy, że reklama jest dźwignią handlu, ale nie musicie też na nią sporo wydawać. Warto założyć fanpage i zapraszać do polubienia strony czy organizować małe konkursy. Kampania Google Ads jest także bardzo przydatna. Można również przygotować ulotki czy baner reklamowy. Możliwości jest więc wiele.